İletişim Bilgileri     Arama

SDAM Seminer Etkinliği: 28 Şubat

  • Anasayfa
  • SDAM Seminer Etkinliği: 28 Şubat
SDAM Seminer Etkinliği: 28 Şubat

SDAM Seminer Etkinliği: 28 Şubat

Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi (SDAM), 2 Mart 2019 tarihinde Eğitimci-Yazar Abdulkadir Turan'ın katılımıyla “28 Şubat” konulu seminer etkinliği düzenledi.

Konuşmasına gelen misafirleri selamlayarak başlayan Turan devamında bu konunun anlaşılması için o dönemin aktörlerinin bilinmesi gerektiğini ifade ederek o dönemin siyasi, askeri ve sivil aktörlerini anlattı. Sonrasında o dönemde alınan 28 Şubat kararlarından yola çıkarak yapılan düzenlemeleri anlatıp kararların zulüm boyutunu izah etti.  Akabinde 28 Şubat'ın başlangıcının 1997 tarihi olmadığını bunun esasen 1990'lı yıllarda Türkiye'nin doğusunda başladığını, Batı da yaşayan Müslümanların bu süreci iyi tahlil etmemelerinden kaynaklı olarak sürecin tüm Türkiye'ye yayıldığını ifade etti.

28 Şubat'ın esasında bir Rekonkista hareketi olduğunu başka bir söylemle karşı fetih olduğunu söyleyerek bununla Müslümanların 1950 sonrası kazanımlarının yok edilmesinin amaçlandığını vurguladı. Bir diğer amacında Türkiye'yi 50 yıl öncesine götürmek olduğunun altını çizdi.  Ardından sürecin ne zaman sona erdiğini ve bir daha böyle süreçlerin yaşanmaması için Müslümanların teyakkuzda olması gerektiğini anlatarak konuşmasını sona erdirdi.

Seminer soru ve cevap bölümünün ardından sona erdi.

Etkinlik Bilgileri

  • Etkinlik Adı: SDAM Seminer Etkinliği: 28 Şubat
  • Etkinlik Yeri: Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi (SDAM)'nin İstanbul Fatih'teki Genel Merkezi
  • Başlangıç Tarihi: 02-03-2019 11:30
  • Bitiş Tarihi: 02-03-2019 13:00